Čo o nás prezradia farby?

Každé ráno nás čaká otvorenou náručou, niektoré dni sa veľmi rýchlo rozlúčime, niekedy až príliš dlho pred ním stojíme, z času na čas znovu objavíme jeho jednotlivé kusy a až s úsmevom na tvári sa zabávame nad nimi.

Je domovom našich outfitov, miestom našich spomienok, ako aj každodenných i budúcich udalostí.

Náš šatník by vedel dlho rozprávať o nás. Kusy nášho šatníka, ich množstvo, kvalita, roztriedenie a FARBY hovoria o najhlbšom v nás.

V živote každého nás sú farby, ktoré nás robia šťastnými – máme z nich príjemné pocity – samozrejme mení sa to vekom či životnými situáciami. Jedny výnimočné šaty, krásna reštaurácia, spomienky na výlet, isté foto, jedno stretnutie – často asociujú farbami v našich zmysloch aj v obliekaní.

Psychológia módy dáva každej farbe iný význam. Keď poznáme ich význam, pomocou nich nás každodenný výzor môže byť harmonickejší a úspešne ich môžeme aplikovať aj ako komunikačný nástroj. Pomer a rozdelenie farieb(blízko alebo ďaleko od tváre, vzorované alebo jednofarebné) sú vždy rozhodujúcimi faktormi.

ČERVENÁ FARBA dodá nositeľovi životnú silu tak fyzicky ako aj mentálne. Trošku červenej farby vyžaruje z nás sebadôveru a zvýši našu schopnosť efektívne riešiť problémy. Je to farba dobyvateľov už stáročia, ale aj vášne pokušenia a lásky. Ale pozor pri nosení vo veľkom, je to farba v hlavnej role, nepotrebuje ea doplnky

ORANŽOVÁ vám dodá pozitivitu, dôrazňuje vnútornú harmóniu, kreativitu a je vizitkou našej dôvery. Pri jej nosení komunikujeme šťastie, vyrovnanosť.

Kým ŽLTÁ farba v našom šatníku poukazuje na sebavedomý, veselý charakter. Zjednocuje farbu a silu slnka pri nosení. Je prospešná na naše zdravie aj dušu. Je to vynikajúca voľba, aby sme zabudli na každodenné nudné outfity vhodnom pomere.

ZELENÁ obdarí nositeľa pokojnosťou a pozitívnou energiou. Je symbolom vytrvalosti, telesno-duševnej rovnováhy táto pre mnohých oblúbená farba.

MODRÁ je farba dôveryhodnosti, nie náhodou je nutnou farbou business etikety. Vyžaruje čistotu. Avšak opatrne “total blue” outfitmi, môže sa prevrátiť a bude nositeľom chladného a odmeraného odkazu. Oplatí sa kombinovať ďalšou farbou, ako napr. béžovou alebo ružovou, ktoré trošku zjemnia na celosti. Rôzne jej odtiene prezrádzajú rozdielné informácie o nás. Kým napríklad indigo modrá je symbolom kreativity, svetlo modrá jesymbolom pochopenia a jemnosti a v kombinácii bordovou vieme dosiahnúť celkom nečakaný efekt.

Keď už sme pri BORDOVEJ farbe – je královnou farebnej palety. Prezrádza eleganciu a sofistikovanosť. Je najoblúbenejšou farbou večerných šiať. Ale je ľahko nositeľná aj v každodenných outfitoch v kombinácií ďalšími tónmi.

HNEDÁ je kombináciou červenej, žltej a modrej. Je to farba pokoja, prírodzenosti a stability. Pri jej nosení potrebujeme isté doplnky, make up, vlasy a šperky.

Ako sme mohli zabudnúť na čiernu farbu?

Je často základným pilierom šatníka nielen dámam ale aj pánom. “Total black” vie byť veľmi elegantný a atraktívny, ale ako často sme to už videli v môde, nie je to len o improvizácii. Čierna farba sama o sebe je v psychológii módy nositeľom odmeranosti, uzavretosti. Čierna zahalí našu postavu, a pritom je aj odkazom nášho najjemnejšieho vnútra. Pre pokročilých v štýle sa odporúča pri jej nosení prihliadať aj na textúru ako aj strih daného kusu.

BIELA zjednocuje v sebe vzácne vlastnosti všetkých farieb. Jeden “TOTAL WHITE” outfit je minimálne takou silnou výzvou ako “TOTAL BLACK”, keď sa chceme vyhnúť priemernosti. Keď máme na sebe iba jeden kus tejto farby, oveľa jednoduchšie vieme poukázať na jej pozitívny charakter Veď je to vitalita, čistota a svetlo.

Dovoľte mi dokončiť mojou obľúbenou farbou, bez cieľa o snahu komplexne opísať všetky farby, SIVOU. Sivá je jeden pocit, jeden štýl, ktoré chránia naše vnútorné ja. Farba ktorá hovorí za seba, je kombináciou kvality a elegancie. Sama o sebe ľahko stratí svoj obsah, ale napríklad v kombinácii krásnym béžovým tónom a leskom zlata môže vyčariť zázrak.

Znalosť významu farieb už sama o sebe je nesmierne zaujímavou a zábavnou témou, v týchto pár riadkoch naozaj sme len vo všeobecnosti prebrali pár z nich, ale naše YURKOV poradkyne všetky tieto znalosti obohatia praktickými personalizovanými inšpiráciami, aby sme docielili v nich Vašu komfortnosť ako aj Vašekaždodenné úspechy a funkcionalitu šatníka.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Shopping Cart