AKO VYŤAŹIŤ ČO NAJVIAC Z NAŠEJ POSTAVY?

Skúsme zase posunúť náš šatník na vyšší level.

Keď chceš, aby sa tvoj šatník čo najviac hodil k tvojmu typu postavy, tak je najvyšší čas odtrhnúť sa od doteraz známych stereotypov.

Jablko, hruška, presýpacie hodinky. Vôbec nevadí, že sme sa ich naučili, lebo keď vieš, do ktorého typu patríš, ale ešte predtým, ako by si v ňom uviazla, oplatí sa na to rýchlo zabudnúť. Tieto definície na určenie typu postavy prihliadajú čisto len na siluetu postavy.

Keď sa chceš ale obliecť tak, aby si naozaj čo najlepšie vyzerala, treba prihliadať aj na veľa ďalších detailov – napríklad krk, ramená, tvár, dekolt, pás, boky a mohla by som ďalej vymenovávať.  A tieto detaily môžu byť naozaj rôznorodé – predsa sme kombináciami vlastnej jedinečnosti.

Prakticky neexistujú dve postavo identické ženy, tak nemôžme zadefinovať ani to, že dvom hruškám najviac bude sedieť ten istý strih, alebo keď sú to jablká, tak zas druhý strih. Keď si sa vysporiadala v sebe s týmito kategóriami, tak môžeme ísť ďalej. 

V tomto blogu sa budeme venovať hlavne hornej časti tela, pozrieme sa na danosti spojenia krk – ramená. Keď si to nižšie pozorne prečítaš budeš vedieť, aký vrch si máš obliecť a aké doplnky máš zvoliť, aby si vedela ukázať najkrajšiu “ja”.

Máš dlhý alebo krátky krk? 

Keď máš krátky krk – tak aby si ho ukázala dlhším odporúčame Ti tento trik – treba vyrovnať golier na košeli. Netreba úplne “postaviť” golier, ale vzadu v strede o  1 cm napraviť späť, tak vzadu bude golier vyšší ako vpredu, a ten oblúk goliera krásne predĺži krk. Aby golier dobre držal môžeš ho aj prežehliť.

Je dôležité, že keď niekto cíti, že má krátky krk, tak aby neuzavrel svoje vrchné diely pri krku úplne, každopádne nech nechá ho “otvoreným”.

Forma tváre a poprsia

Keď tvár máme oválnu, podlhovastú, tak aj to bude náš celkový výzor predlžovať. Ďalšou pomôckou na predlžovanie postavy, ak nosíme drdol na hornej časti hlavy.

Keď niekto má menšie poprsie ku krátkemu krku, tak určite má nosiť iba menší výstrih tvare V. Príliš veľký výstrih, už nás bude strihať pri strede hrudníka, a to ďalej opticky zmenšuje naše prsia. Pri menších veľkostiach zvykneme odporúčať vertikálne šatky pod krkom alebo volániky.

Keď nemáš ani malé ani veľké prsia, tak kľudne si môžeš obliecť volánikové vrchy, keď tie volániky sú na hrudníku. Ale aj tu je dôležité, aby ten vrch aspoň bol trošku otvorený, aby nekončil pri krku.  A tak pekne si opticky predlžíme postavu. A keď tie volániky bežia ešte ďalej smerom k ramenám, tak to ešte zjemní množstvo materiálu na hrudníku.

Pre dámy aj s menšími aj s väčšími prsiami môže byť vhodný kimono top, jednak má výstrih V a má “zrazené” ramené.

A čo s ramenami?  

K silným, širokým ramenám najviac pasujú topy z jemných padajúcich látok. Keby ako stan padali látky z ramien, tak by to ešte ďalej rozširovalo, preto sa oplatí asymetricky si vyhrnúť rukávy. Táto asymetrická línia nieže len zjemňuje a zužuje ramená, ale predlží aj pás. Vidíš ten rozdiel?

Na našich tréningoch často hovoríme aj o vzorovaných materiáloch najmä pri dámach s väčšími prsiami. Veľké vzory nás ešte ďalej opticky zväčšujú. Veľký nápis, či vzor na takom dekolt ešte ďalej zväčšuje. V takomto prípade skôr si treba zvoliť malé alebo geometrické vzory.

Čaruj s doplnkami!!!!

Topy s V výstrihom nám dovolia rôzne doplnky pri krku. Zase je in v móde dávať do krku iba jemnú koženú retiazku či šoker. Tento trik zase odporúčame skôr dámam s dlhým krkom, pri krátkom krku nás tento doplnok ďalej bude stláčať. Ale keď ten kožený pásik zviažeme do V, tak to je už úplne iné.

Pre dámy s väčšími prsiami sa oplatí používať doplnky na predlžovanie svojho krku či dekoltu. Napr nosiť dlhú retiazku na konci s väčším príveskom.

 

Chceš vedieť, ktoré strihy Ťa najviac vystihujú? 

 

Pozri si naše tréningy na https://yurkov.sk/konzultacie-individualne-a-v-paroch/.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Shopping Cart